Kasa-TK

Program rodziny programów TK zmieniający komputer w kasę restauracyjną.

Daje następujące możliwości:

bulletZgodność programu w wersji dostępnej od 2018-05-25 ze standardem RODO.
bulletLiczba dań ograniczona pojemnością dysku.
bulletDowolna liczba kelnerów.
bulletPodział na Grupy Podstawowe (bar, kuchnia itp) - max. 20 grup, i Grupy Towarowe ( alkohole, dania mięsne, itp) - max. 50 grup.
bulletSerwisy dodatkowe naliczane w procentach od wartości rachunku, w wartości stałej lub w sposób kombinowany.
bulletMożliwe ustalenie procentu od utargu dla każdego kelnera z osobna w poszczególnych grupach podstawowych, oraz dla każdego serwisu z osobna.
bulletZarobki kelnerów sumowane w skali miesięcznej mogą być przekazywane do programu Lista Płac-TK.
bulletRozliczenie finansowe dnia.
bulletRemanenty towaru
bulletPrzenoszenie zamówienia na pokój, o ile program współpracuje z programem Hotel-TK.
bulletMożliwość współpracy z czytnikiem kart chipowych, pozwalająca na automatyczne rozpoznawanie gościa przy przenoszeniu zamówienia na pokój (współpraca z programem Hotel-TK). bulletAnulowanie pozycji z zamówienia.
bulletWystawianie paragonów, rachunków uproszczonych i faktur VAT.
bulletZamiana paragonu (fiskalnego) na fakturę VAT w granicach jednego roku księgowego.
bulletReedycja/zamiana: faktura VAT.
bulletFaktury Pro forma
bulletPłatności gotówką, kartami płatniczymi, przelewem
bulletLista stałych klientów
bulletMożliwość stosowania wielu kas w układach:

§        Całkiem niezależne

§        Układ: kasa główna/kasa podległa

§        Układ: kilka kas tworzących jedną kasę wirtualną

bulletDowolna liczba drukarek bonowych i zwykłych. Możliwość przydzielania różnych rodzajów wydruków do dowolnej drukarki (automatyczna zmiana formatu wydruku w zależności od typu drukarki).
bulletWspółpraca z dowolną drukarką fiskalną pracującą w standardzie Posnet  oraz z drukarkami ELZAB Omega i Mera (nowość)..
bulletPłatności gotówką, kartami płatniczymi i przelewem.
bulletMożliwość stosowania czytników kart magnetycznych zarówno do wprowadzania danych karty płatniczej, jak i do stosowania kart z kodami dostępu dla kelnerów i osób uprawnionych do kontroli kasy.
bulletMożliwość współpracy z bezprzewodowymi terminalami kelnerskimi opartymi o urządzenie pracujące na systemie Windows Mobile 6@ (np. HP iPaq). Możliwe stosowanie do 16 terminali. bulletProgram może być stosowany komputerach:

§        z zastosowaniem  zwykłej klawiatury

§        z zastosowaniem klawiatury specjalizowanej (np. z czytnikami kart magnetycznych)

§        z zastosowaniem ekranu dotykowego (opcja za dodatkową opłatą)

bulletDaje się podglądać z programu Office-TK za pośrednictwem sieci oraz połączeń telefonicznych.
bulletAutomatyczne (przy współpracy z programem Hotel-TK) lub półautomatyczne księgowanie przychodów w K.P.i R. w programie Księgi-TK.
bulletAutomatyczna aktywacja i aktualizacja do najnowszych wersji za pomocą programu Autoaktywacja-TK

Program występuje w wersji 32-u bitowej (na WindowsXP / Windows 7 / Windows 8.x / Windows 10).

Przy pomocy programu Hotel-TK, Kasa-TK i Biuro-TK można zbudować system zarządzania, który umożliwi działanie w ramach jednego obiektu do 9 różnych firm, Każda z nich będzie mogła mieć do 9 różnych punktów sprzedaży (stanowiska recepcji, kasy restauracyjne, kasy sklepowe), a firmy te będą mogły należeć do dowolnej liczby właścicieli posiadających dowolną kombinację współwłasności w poszczególnych firmach.  

Opis ostatnich zmian w programie dostępny jest tutaj.

Pakiet instalacyjny

Pakiet instalacyjny  to jeden plik, "Kasa-TK_setup.exe" o wilelkości około 5 MB. Można go pobrać przy pomocy aplikacji Autoaktywcja-TK do odpowiedniego katalogu na dysku twardym. Następnie należy go uruchomić na komputerze, na którym chcecie Państwo mieć ten program do swej dyspozycji. System instalacyjny pozwala zainstalować program na 3 sposoby:

bullet"DEMO-automatyczna konfiguracja" - instaluje program w wersji DEMO z podstawowymi plikami użytkowymi programu, konfiguruje program do przykładowej restauracji hotelowej. Ten typ instalacji pozwala pominąć proces konfiguracji programu. Po uruchomieniu program jest natychmiast gotowy do pracy. Po przetestowaniu można wejść do konfiguracji programu i tak zmienić poszczególne parametry, aby dostosować je do potrzeb restauracji, w której program ma pracować.
bullet"Normalna instalacja" - instaluje program w wersji DEMO bez plików użytkowych i bez konfiguracji. Po uruchomieniu trzeba przeprowadzić cały proces konfiguracji programu. W procesie tym ustala się wszystkie parametry sprzętowe, oraz dostosowuje się program do konkretnych potrzeb restauracji, w której program ma pracować.
bullet"Aktualizacja programu" - aktualizuje jedynie już istniejącą instalację do najnowszej wersji.

Po zainstalowaniu programu, w menu [Start] systemu Windows@ pojawi się nowa grupa [Kasa-TK], w której znajdziecie Państwo pozycje: "Kasa-TK", "Opis konfiguracji tekstowej drukarki bonowej", "Wzory translacji kodów dla tekstowej drukarki bonowej" oraz "Dokumentacja w formacie Word". Przed uruchomieniem programu powinno się zainstalować w systemie Windows@ sterownik(i) drukarki tekstowej, którą później wybierzemy w konfiguracji programu Kasa-TK jako drukarkę do drukowania raportów lub/i czeków zamówień na towar. Następnie sterowniki te należy skonfigurować według instrukcji zawartej w dokumentacji stosownie do typu używanej drukarki. Program może korzystać jednocześnie z dowolnej liczby drukarek, które wybiera się z listy drukarek zainstalowanych w Windows@.

Proszę zwrócić uwagę, że program w wersji "DEMO" pozwala na normalną pracę z wykorzystaniem wszelkich funkcji programu bez ograniczeń. Jednak po 30 dniach od pierwszego uruchomienia, program zażąda Kodu Aktywacyjnego. Jeśli będziecie Państwo chcieli dalej korzystać z programu, prosimy o kontakt z nami. Po ustaleniu niezbędnych szczegółów związanych z nabyciem licencji na program, prześlemy Państwu Kod Aktywacyjny, którego wpisanie spowoduje odblokowanie programu.

Pobranie pliku instalacyjnego, rejestracja w naszej bazie użytkowników i automatyczna aktywacja programów, jak również późniejsza automatyczna aktualizacja tych programów do ich najnowszych wersji, możliwa jest przy pomocy programu Autoaktywacja-TK.

Chcesz dokonać zakupu licencji on line? Kliknij tutaj 

Góra dokumentu