Hotel-TK

Program rodziny programów TK przeznaczony do prowadzenia recepcji hotelu.

Można go stosować w małych i średnich hotelach, choć nie ma w nim żadnych ograniczeń co do ilości pokoi. Maksymalna ilość pięter / sekcji: 10.

Realizuje wszystkie niezbędne funkcje hotelowe:

bulletZgodność programu w wersji dostępnej od 2018-05-25 ze standardem RODO.
bullet
Status pokoi.
bullet
Obsługa grup.
bulletRezerwacje (w tym grupowe). Możliwe przyjęcie rezerwacji na rodzaj pokoju lub na konkretny pokój.
bullet
Opcjonalnie może być zintegrowany z Internetowym Systemem Rezerwacji (www.hotelbooking.pl). 
bullet
Książka meldunkowa.
bullet
Mała sprzedaż towarów i usług (remanent).
bulletTaryfikacja połączeń telefonicznych.
bulletWspółpraca z centralami telefonicznymi ALCATEL, DGT, DIGITEX, ERICSSON, HYBREX, MIKROTEL, PANASONIC, PLATAN, SELTA, SLICAN, SIEMENS, TELESIS.
bulletZintegrowana obsługa systemu zamków chipowych i zbliżeniowych pracujących w trybie Off-Line firmy TAYAMA również w systemach Vista/Windows7/Windows8.x/Windows10 32 i 64-o bitowych.
bulletKarty chipowe jako identyfikatory użytkowników proramu.
bulletMożliwość zdefiniowania do 20 dowolnych standardów pokoi.
bulletCenniki sezonowe / cenniki specjalne / ceny normalne i weekendowe (30 kombinacji cenowych).
bulletDowolne wyżywienie wliczone / nie wliczone w cenę pokoju.
bulletOpłata za parking wliczona / nie wliczona w cenę pokoju.
bulletRozliczenie pokoi.
bulletFaktury VAT (również zbiorcze).
bulletFaktury "eksportowe" z uwzględnieniem odpowiednich przepisów (0% VAT).
bulletFaktury zaliczkowe.
bulletGrupy: Automatyczne tworzenie z rezerwacji grupowej, tworzenie/zmiana grup w dowolnym momencie, rozliczanie grup.
bulletGrupowanie/zamiana dodatkowych obciążeń na rachunku pokoju.
bulletWpisywanie dodatkowych obciążeń w cenę pokoju.
bulletPłatności gotówką, kartami płatniczymi, przelewem.
bulletRozliczanie należności, raporty kasowe.
bullet
Stali klienci, rejestracja generowanego obrotu w hotelu i gastronomii, rabaty na hotel i gastronomię osobno.
bulletCzarna lista klientów.
bulletRozliczenie bielizny (brudna, czysta, pralnia).
bulletRozliczenie utargu.
bulletDefiniowanie pracowników - kontrola uprawnień dostępu do funkcji programu, rejestracja wykonywanych operacji.
bulletMożliwość meldowania i zwalniania pokoi wstecz (tylko dla uprawnionych pracowników).
bulletAutomatyczne księgowanie w K.P.i R. w programie Księgi-TK.
bulletRaportowanie dla innych systemów księgowania.
bulletDaje się podglądać z programu Biuro-TK za pośrednictwem sieci oraz połączeń telefonicznych.
bulletWspółpracuje z programem Kasa-TK umożliwiając kasom stworzonym na bazie tego programu, przenoszenie zamówień z restauracji na pokój hotelowy, oraz udostępniając im wspólną bazę danych stałych klientów.
bulletWspółpraca z dowolną drukarką fiskalną pracującą w standardzie Posnet oraz z drukarkami ELZAB Omega i Mera.
bulletStatystyka.
bulletAutomatyczna aktywacja i aktualizacja do najnowszych wersji za pomocą programu Autoaktywcja-TK.

 Program występuje w wersji 32-u bitowej (na WindowsXP / Windows 7 / Windows 8.x / Windows 10).

Przy pomocy programu Hotel-TK, Kasa-TK i Biuro-TK można zbudować system zarządzania, który umożliwi działanie w ramach jednego obiektu do 9 różnych firm. Każda z nich będzie mogła mieć do 9 różnych punktów sprzedaży (stanowiska recepcji, kasy restauracyjne, kasy sklepowe), a firmy te będą mogły należeć do dowolnej liczby właścicieli posiadających dowolną kombinację współwłasności w poszczególnych firmach.

Opis ostatnich zmian w programie dostępny jest tutaj.

 Pakiet instalacyjny

Pakiet instalacyjny  to jeden plik, "Hotel-TK_setup.exe" o wilelkości ponad 8 MB. Można go pobrać przy pomocy aplikacji Autoaktywcja-TK do odpowiedniego katalogu na dysku twardym. Następnie należy go uruchomić na komputerze, na którym chcecie Państwo mieć ten program do swej dyspozycji. System instalacyjny pozwala zainstalować program na 3 sposoby:

bullet"DEMO-automatyczna konfiguracja" - instaluje program w wersji DEMO z podstawowymi plikami użytkowymi programu, konfiguruje program do przykładowego hotelu z 20 pokojami i 2 apartamentami rozłożonymi na 2 piętrach. Ten typ instalacji pozwala pominąć proces konfiguracji programu. Po uruchomieniu program jest natychmiast gotowy do pracy. Po przetestowaniu można wejść do konfiguracji programu i tak zmienić poszczególne parametry, aby dostosować je do potrzeb hotelu, w którym program ma pracować.
bullet"Normalna instalacja" - instaluje program w wersji DEMO bez plików użytkowych i bez konfiguracji. Po uruchomieniu trzeba przeprowadzić cały proces konfiguracji programu. W procesie tym ustala się wszystkie parametry sprzętowe, oraz dostosowuje się program do konkretnych potrzeb hotelu, w którym program ma pracować.
bullet"Aktualizacja programu" - aktualizuje jedynie już istniejącą instalację do najnowszej wersji.

Po zainstalowaniu programu, w menu [Start] systemu Windows@ pojawi się nowa grupa [Hotel-TK], w której znajdziecie Państwo pozycje: "Hotel-TK", "Pomoc dla systemu Hotel-TK" oraz "Pomoc dla systemu Hotel-TK (Word/pdf)".

Proszę zwrócić uwagę, że program w wersji "DEMO" pozwala na normalną pracę z wykorzystaniem wszelkich funkcji programu bez ograniczeń. Jednak po 30 dniach od pierwszego uruchomienia, program zażąda Kodu Aktywacyjnego. Jeśli będziecie Państwo chcieli dalej korzystać z programu, prosimy o kontakt z nami. Po ustaleniu niezbędnych szczegółów związanych z nabyciem licencji na program, prześlemy Państwu Kod Aktywacyjny, którego wpisanie spowoduje odblokowanie programu.

Rejestracja w naszej bazie użytkowników i automatyczna aktywacja programów, jak również późniejsza automatyczna aktualizacja tych programów do ich najnowszych wersji, jest możliwa i łatwiejsza przy pomocy programu Autoaktywacja-TK

Sterowniki dla programatora kart chipowych (CR03)  i kart zbliżeniowych dla Windows7 i Windows10  32-u i 64-o bitowych): CP210x_VCP_Win7.zip

Sterownik dla programatora kart chipowych (CR03) i kart zbliżeniowych dla Windows XP i Vista: USB Driver.rar

Przed podłączeniem programatora CR03 lub programatora kart zbliżeniowych należy uruchomić instalator sterowników. Jeśli programator zostanie podłączony do komputera bez uprzedniego zainstalowania powyższych sterowników, system operacyjny pobierze sterowniki z Internetu, jednak te nie będą prawidłowo działać. W takim przypadku należy całkowicie odinstalować takie sterowniki, następnie odłączyć programator, zainstalować sterowniki z powyższych plików i ponownie podłączyć programator.

Chcesz dokonać zakupu licencji on line? Kliknij tutaj

Jeśli Państwo planują podłączenie swojego hotelu do Internetowego Systemu Rezerwacji-TK, wskazane jest pobranie dodatkowego pliku instalatora programu iRezerwacja-TK. Program ten jest niezbędny do uruchomienia komunikacji z serwerem ISR-TK. Powinien on być zainstalowany na komputerze, na którym wcześniej zainstalowano już i skonfigurowano program Hotel-TK. 

Przed pierwszym uruchomieniem programu iRezerwacja-TK, proszę zwrócić uwagę na prawidłowe wypełnienie tablicy konfiguracyjnej opisującej dane firmy niezbędne do rejestracji w naszej bazie danych. Tablica ta znajduje się pod funkcją >F12 | F7 |Czwarta zakładka: Dane do rejestracji<. Prawidłowe wypełnienie tablicy umożliwi programowi iRezerwacje-TK zarejestrowanie waszego systemu hotelowego w naszej bazie danych. Jednocześnie prawo do pracy w trybie DEMO zostanie automatycznie przedłużone o kolejny miesiąc.

Pobierając poniższe pliki proszę pamiętać o ulokowaniu ich w innym katalogu niż pliki instalacyjne programu Hotel-TK.

Pliki do pobrania dla programu iRezerwacja:

Setup.exe (1,23 MB), iRezerwacja.txt (1,76 KB)

 Góra dokumentu